You are here:  / Nauka / Programiści etl praca / Jak pomóc dziecku powiedzieć pierwsze słowo?

Jak pomóc dziecku powiedzieć pierwsze słowo?

post by related

related post

nauka, wiedza, edukacja, szkola (30)Nie jest do końca tak, że jedno dziecko ma łatwą mowę, a drugie nie. Wiadomo, że dzieci są różne i ich rozwój też nie jest identyczny, ale można zawsze pomóc dziecku w nauce mowy i co ważniejsze nie przeszkadzać mu w usłyszeniu słów! Dlatego mamom, które troszczą się o ładne mówienie dziecka radzę: wyłączcie telewizor w domu!

Edukacja takiego malucha polega na śpiewaniu mu kołysanek, czytaniu książeczek, ciągłym mówieniu do niego i nazywaniu otaczających go rzeczy. Liczy się mowa twarzą w twarz. Dziecko patrzy na nasze usta i powtarza. Na początek nauki przydadzą się książeczki z kilkoma rzeczami, później mogą być kolorowe obrazki z większą ilością szczegółów.

W przypadku telewizji natomiast maluch dostaje wszystko naraz i głupieje, a jeszcze co chwila zmienia mu się obraz. Nie ma szans przyjrzeć się obrazkom. Dopiero po skończonym 2 roku życia maluch może zacząć oglądać bajki i zrozumieć ich treść. Najlepiej jednak ograniczyć tą rozrywkę do 20-30 minut dziennie i oglądać bajki razem z dzieckiem aby po skończonym seansie wyciągnąć wnioski z obejrzanej historii.

Pozostałe artykuły o edukacji:

Jak pomóc dziecku powiedzieć pierwsze słowo?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
Slowa kluczowe: kaplica Santori, Fotoodmładzanie żary, szycie firan kędzierzyn, Szamba Betonowe Piaseczno, drążenie foremników, osb stopfire, szkiełkowanie kraków, mezoterapia vivaderm, pantomograf Gliwice, lpk208, CPE Gliwice